SG-636PCE 29.4912MC0
5S-SG-636PCE 29.4912MC0
SG-636PCE 29.4912MC0
OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SG-636 |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max): | 9mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |